تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟ وارد دنیای کسب و کار آنلاین شده باشید یا نه، حتماً کلمه تولید محتوا یا تولید کننده محتوا را شنیده اید. اما تصور دقیق و کاملی از آن دارید؟ اصلا تولید محتوا به چه درد میخورد؟ مهارت خاصی نیاز دارد؟ چه کسانی تولید کننده محتوا هستند؟

بی مقدمه

مدیران سایت ها به خوبی می دانند که بعد از ظاهر زیبا و آراسته محتوای جذاب است که باعث می شود ترافیک ورودی و مدت زمان ماندن در سایت افرایش یابد. گوگل به این موضوع اهمیت زیادی می دهد و تاثیر مستقیم بر سئوی سایت دارد. حالا که متوجه شدیم محتوا چقدر مهم، سریع و بی معطلی میریم سر اصل موضوع.

تولید محتوا چیست؟

محتوا چیست؟

محتوای سایت یا شبکه های مجازی همان ارتباط میان صاحب کسب و کار با کاربران دیجیتال است. این ارتباط می تواند متن، تصویر، اینفوگرافیگ، ویدیو، پادکست و خیلی موارد دیگر باشد که با مخاطباتان برای شروع یک رابطه برد- برد برقرار می کنید.

چطور؟ قضیه از این قرار است که هر چه محتوای سایت شما جذاب، ساده و قابل فهم تر باشد، افراد بیشتری را جذب می کند. همه کاربران اینترنت در فضای مجازی به دنبال سوال یا هدفی خاص می گردند که اگر شما بتوانید با محتوای ساده و دقیق به سوالشان پاسخ دهید هم کاربران را به نتیجه رسانده اید و هم مخاطبانی که از این طریق جذب شوند در آینده به مشتری وفادار تبدیل می شوند.

و نکته خوب اینکه به واسطه همین تعامل ساده کاربران و سایت ترافیک ورودی و مدت زمان ماندن در سایت تان به طور چشمگیری افزایش می یابد که این بزرگ ترین امتیاز ای است که گوگل به شما می دهد. رتبه سایت تان افزایش می یابد و در لیست نتایج گوگل بالاتر می روید، مخاطبانتان باز هم افزایش می یابند و باز هم افزایش ترافیک و افزایش فروش و با چرخه موفقیت یکی می ‌شوید.

چه کسب و کار هایی به تولید کننده محتوا نیازمند هستند؟

تمام کسب و کارهای دیجیتال و آنلاین نیازمند محتوای ناب و دست اولی هستند که مختص خودشان باشد. اگر شما یک فروشگاه آنلاین مواد غذایی داشته باشید هم به شدت نیازمند تولید محتوا هستید. شاید تصور کنید چه محتوایی؟ کاربرانی که قصد خرید از سایت و فروشگاه شما را دارند، بدون تحقیق و مقایسه خرید نمی کنند. اگر در بلاگ سایت تان روزانه درباره برند یا نقاط ضعف و قوت محصولات مختلف همراه با مقایسه قیمت یا کاربردی بودن محصولات صحبت کنید.( هم به صورت متنی و هم ویدیو )  قطعا فروش آنلاین تان به رشد قابل توجهی می رسد.

تولید محتوا چیست؟

تأثیر محتوا بر سئوی سایت:

وقتی حرف از تولید محتوا برای سایت می شود، بدون شک هدف ما تولید محتوای خوب و بهینه‌ای است که با الگوریتم های گوگل سازگار باشد و به سئوی سایت کمک کند. سازگاری با الگوریتم های گوگل یعنی محتوای باید دست اول باشد (الگوریتم پاندا) از کلمات کلیدی به اندازه و با معنی استفاده شود(الگوریتم پنگوئن) و در کل محتوایی خوب است که از اصول نگارشی، چگالی کلمات کلیدی و ساده بودن پیروی کند و در عین حال تمامی اطلاعات لازم را به کاربران بدهد.

کلام آخر

استراتژی مناسب کسب و کارتان را برای داشتن محتوای بهینه و  سئو شده داشته باشید.
  1. اهداف تان را مشخص کنید.
  2. مخاطبانتان را بشناسید.
  3. به طور مکرر محتوا های تولید شده تان را بررسی کنید.
  4. بعد از تجزیه و تحلیل محتوای وب سایت، اگر آمار پیشرفت تان قابل توجه بود، استراتژی را دنبال کنید.

خدمات گروه طراحان پارس:

گروه طراحی سایت طراحان پارس کلیه خدمات ارائه شده در بالا ( طراحی و بهینه سازی سایت ) را با کیفیت بالا و تضمین شده به مشتریان خود ارائه می دهد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه فعالیت و کسب و کار خود و همچنین نحوه دریافت خدمات ما به شما منتظر تماس تان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هجده =